Obrázek příspěvku

Top 20 luxusních značek, které vládnou střední a východní Evropě

Vybrali jsme top 20 luxusních značek, které jsou v Praze v Pařížské a zároveň v jedné z následujících zemí: v Rakousku, Maďarsku, Polsku, Rumunsku nebo na Slovensku. Všechny níže jmenované značky mají své zastoupení jak v Pařížské, tak ve Vídni. Pouze osm z těchto značek je v Polsku, sedm v Maďarsku, čtyři v Rumunsku a jen jedna na Slovensku.

Jedná se o následující značky: Bottega Veneta, Breitling, Bvlgari, Burberry, Cartier, Céline, Dior, Ermenegildo Zegna, Fendi, Gucci, Hermès Paris, Jimmy Choo, Louis Vuitton, Moncler, Montblanc, Prada, Rimowa, Salvatore Ferragamo, Tiffany & Co., Tod’s.

V rámci této analýzy posuzujeme pouze obchody, které mají v nabídce jen jednu značku, tzv. monobrandy. Analýza potvrzuje, že v regionu střední a východní Evropy je tedy luxusní segment nejvyspělejší v Praze. Zastoupení v pěti ze šesti zmiňovaných zemí mají značky Bvlgari, Burberry, Louis Vuitton a Gucci. Tyto značky nemají obchody pouze na Slovensku, říká Milan Mašša, head of retail transaction services.

autor: CBRE

Další články

Náhledový obrázek příspěvku

Na volný obchod v nejdražší ulici se čeká léta

Přečíst článek
logo
Náhledový obrázek příspěvku

Kolik stojí roční pronájem obchodu v nejdražších ulicích světa?

Přečíst článek
logo