Obrázek příspěvku

Nejdražší ulice světa. Vede New York, nebo Hongkong?

V celosvětovém pohledu určitě stojí za zmínku, že nájmy v nejdražších ulicích v New Yorku a Hongkongu v pětiletém srovnání poklesly a v dalších světových destinacích neustále rostou. I přes tento trend je newyorská Pátá avenue pořád nejdražší ulicí na světě. Dlouhodobě je Pátá avenue považována za nejatraktivnější ulici světa navzdory tomu, že Hongkong byl se svojí nejdražší ulicí Causeway Road před pěti lety na první příčce. Nyní již ale zastává pozici třetí nejdražší ulice na světě.

Důvodem poklesu nájmu v New Yorku na Páté avenue byl sílící dolar, na který reagovalo snížení návštěvnosti zahraničních turistů. V Hongkongu, především mezi lety 2016 a 2017, došlo k optimalizaci obchodů s luxusní módou, což mělo za následek snížení nájmu.

Zajímavá situace je v Itálii: nejdražší italská ulice (a třetí nejdražší ulice v Evropě) Via Montenapoleone se nachází v mekce módy Miláně, nikoli v hlavním městě Římě. Nicméně Řím ukázal za posledních pět let větší dynamiku růstu nájmu než Milán, a to o 80 procent, a tím se dostal na pátou pozici v rámci nejdražších ulic v Evropě, doplňuje Tomáš Krejcar, high street consultant společnosti CBRE.

autor: CBRE

Další články

Náhledový obrázek příspěvku

Na volný obchod v nejdražší ulici se čeká léta

Přečíst článek
logo
Náhledový obrázek příspěvku

Top 20 luxusních značek, které vládnou střední a východní Evropě

Přečíst článek
logo